تجارت مواد مخدر با تروریست عجین شده است

img

مهرستان : با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس در محل فرمانداری مهر جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ فرماندار شهرستان مهر در این جلسه بیان داشت: شهرستان مهر به کریدور ارتباطی شمال به جنوب تبدیل شده و در برخی از محورهای این شهرستان روزانه حجم قابل توجهی از تردد وسایل نقلیه را شاهد هستیم.

وی افزود: با توجه به افزایش آمار کشفیات مواد مخدر از محورهای مواصلاتی این شهرستان به نظر می رسد ، مسیر ترانزیت مواد مخدر به این سمت تغییر کرده است.

سید محمد موسوی تصریح کرد: با توجه به نبود نظارت‌های نیروهای امنیتی و انتظامی در برخی از محورهای شهرستان ، نیاز به استقرار یک پاسگاه نیروی انتظامی در گلوگاه سمنگان بخش اسیر این شهرستان احساس می‌شود.

در ادامه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: گردش‌های مالی مواد مخدر با نفت و صنعت توریسم برابری می کند و متاسفانه در سالیان اخیر تغییر روش و نگرش داده و با تروریسم نیز عجین شده اند.

محمد رضا ابراهیمی افزود: اولین آسیب اجتماعی کشور مواد مخدر است و بین ۵۵ تا ۶۵ درصد طلاق‌ها به دلیل مصرف مواد مخدر است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: همه قبول داریم اعتیاد یک بلای خانمان سوز است اما امروز مهم‌ترین دغدغه ما حساس سازی مردم و مسئولین است ، باید عزم ملی برای پیشگیری و مبارزه شکل بگیرد. متاسفانه با وجود این که همه ابعاد و آسیب های مواد مخدر مشخص بوده اما خطر آن آنگونه که باید جدی گرفته نشده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس وی در پایان خواستار شد ، ادارات به وظایف تعریف شده خود در بحث پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر عمل کنند و گفت: برای اولین بار بحث اعتیاد در برنامه ششم توسعه وارد شده و وظایف دستگاه‌ها مشخص شده است ، لذا از نهادها و دستگاه های اجرایی برای عمل به وظایف تعریف شده ، مطالبه جدی داریم.

RELATED POSTS

ارسال پاسخ