بهره برداری اولیه از بزرگترین خط تولید فرآوری خرما در کشور

#مهرستان : بزرگترین خط تولید فرآوری خرما و بسته بندی آن در کشور با حضور جمعی از سردار غلامی معاون هماهنگ کننده بسیج کشور، موسوی فرماندار شهرستان مُهر و جمعی از مسئولین محلی در بخش اسیر وارد فاز بهره برداری اولیه شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان :گروه صنعتی بنتو از بزرگترین واحدهای بسته بندی و فراوری لوکس خرمای ایران است که بر اساس یک طرح پژوهشی و مطالعات بازار بین المللی در جنوب ایران در سال ۹۴ در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال در بخش اسیر شهرستان مُهر کار احداث آن آغاز شد.
حجه الاسلام فروتن مدیرعامل این شرکت در آیین بهره برداری اولیه این واحد صنعتی گفت: محصولات نوآورانه آن در کلاس بازارهای جهانی عرضه خواهد شد و تعدادی از انواع محصولات ما هم اکنون توسط برخی کشورها مورد استقبال واقع شده و در مرحله پیش خرید قرار گرفته است.

سید محمد موسوی فرماندار مُهر نیز با قدردانی از زحمات و تلاش‌های حجه الاسلام فروتن به عنوان موسس این واحد صنعتی و کارآفرینی در زمینه محصولات خرما گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری بر مسایل اقتصاد مقاومتی در چند سال اخیر، از سال ۹۲ و با شروع به کار دولت اعتقاد ما بر این مساله متمرکز بود که جهت توسعه و کارآفرینی می بایست نگاه‌های سیاسی را باید کنار گذاشت و دست هر سرمایه گذاری را با هر نوع نگرش به گرمی فشرد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان مُهر دارای استعداد بالقوه ای در زمینه زمینه‌های مختلف است افزود؛ وجود پالایشگاه گاز پارسیان به عنوان تامین کننده یک پنجم گاز مصرفی کشور و نیز استقرار دو صنعت پایین دستی استحصال اتان و میعانات گازی گویای این مساله است.
موسوی گفت: در بخش کشاورزی نیز امروز و با همت کشاورزان و مدیران این حوزه توانستیم با جایگزین کردن کشت با مصرف آب کمتر، در استان فارس مقام دوم تولید دانه روغنی کلزا را کسب کنیم و البته توسعه در این بخش بیش از این جای کار دارد که راه‌اندازی ده هزار هکتار گلخانه پیشرفته در ماه‌های آتی نوید بخش این موضوع است.
وی ادامه داد؛ شهرستان مُهر در بخش گردشگری نیز ظرفیت وسیعی دارد که در یک قلم می‌توان به پیشینه بیش از هفت هزار ساله آن اشاره نمود.

سردار نعمان غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج کشور نیز در آیین بهره برداری اولیه از این واحد تولیدی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری پیرامون رونق تولید گفت: امروز نیز همانند سال‌های جنگ تحمیلی، مشکلات اقتصادی کشور با حضور همین مردم پرتلاش و انقلابی مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه، وجود نیروهای ارزشی و کارآفرین امثال حجه الاسلام فروتن در این زمینه‌ها می‌تواند گره‌گشا باشد و ان شاءالله با همراهی مسئولین از این تنگناها عبور خواهیم کرد.

در ادامه میهمانان از خط تولید محصولات این واحد صنعتی بازدید بعمل آوردند.

RELATED POSTS

ارسال پاسخ