دکتر قاسمی:هنرهای سنتی ، مهم ترین داشته فرهنگی جامعه ماست

img

/ شهرستان مهر از وجود یک تالار هنری در شان هنرمندان محروم است
.
مهرستان: نمایشگاه هنرهای تجسمی با همت مرکز اسلامی فاطمیه مهر، دانشگاه پارس و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهر ، با نمایش آثاری از استاد زدوار عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و تعدادی از هنرمندان محلی ، در شهر مهر گشایش یافت.
.
دکتر قاسمی مدیر حوزه هنری مرکز اسلامی فاطمیه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت : هنرهای سنتی مهم ترین داشته فرهنگی جامعه ماست و اساتید این حوزه از هنر ، سرمایه های جاری فرهنگی این سرزمین هستند اما متاسفانه امروز کمتر از این سرمایه های ملی استفاده می شود ؛ در حال حاضر توجه بیش از پیش به حوزه هنرهای سنتی و خصوصاً اساتید تراز اولین این حوزه وظیفه تمام دستگاه ها ، نهادها و فعالان فرهنگی است.
.
وی افزود: از مسئولین شهرستان به ویژه متولیان امر فرهنگ درخواست می کنم تا در برگزاری رویدادهای فرهنگی مشارکت جدی‌تری داشته باشند. از فرماندار محترم نیز به عنوان عالی ترین مقام اجرایی دولت درخواست می کنم به عنوان اولین گام اعتبار بیشتری از سه درصد نفت و گاز به ساخت پروژه‌های فرهنگی هنری اختصاص دهند.
.
دکتر تیمور قاسمی با اشاره به برخی مشکلات پیش روی هنرمندان شهرستان گفت : امروز شهرستان مهر از یک تالار هنری که در شان هنرمندان باشد محروم است و شهرداری های شهرستان علی رغم این که طبق قانون باید بخشی از درآمدهای خود را به فعالیت‌های فرهنگی و کتابخانه های عمومی اختصاص دهند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی می‌کنند.
.
رئیس موسسه آموزش عالی پارس در خصوص برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی در در شهرستان گفت: این نمایشگاه ادای دین و پاسداشتی هر چند کوچک اما در توان محدود ما به عنوان بخش مردمی در مقابل یک عمر تلاش و شیدایی عاشقانه اساتید بزرگوار در عرصه هنرهای سنتی است.
.
وی افزود: یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه آموزش و انتقال تجربه در حوزه هنرهای سنتی به نسل جوان علاقه مند است.
.
مدیر حوزه هنری مرکز اسلامی فاطمیه مهر با بیان اهداف این موسسه فرهنگی مذهبی گفت: خوشبختانه مرکز اسلامی فاطمیه مهر طی سالیان گذشته موفق شده است به خوبی جای پای خود را در منطقه باز کرده و نسبت به برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی مذهبی و هنری نظیر همایش ملی ریحانه النبی ، دوره های آموزش مربی قرآنی ، مجالس متعدد سوگواری و میلاد ائمه معصومین (ع) ،جشنواره های مردمی، نمایشگاههای متعدد صنایع دستی ، کتاب ، آثار هنری و.. اقدام کند

RELATED POSTS

ارسال پاسخ